Merhaba,

Adım Yusuf . Gömülü C/C++ dili ile yazılım geliştiriyorum. Bu alanda yaklaşık 6 yıllık tecrübem var. Şu anda Verifone Inc.’de Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak çalışıyorum. Bir geliştirme ekibinin parçası olmaktan çok mutluyum. Burada POS terminallerinde bankacılık uygulamaları geliştiriyor ve bu uygulamaların sürekliliğini sağlıyoruz. Bu uygulamalar gömülü Linux sistemlerinde C ve C++ ile yazılmıştır. Bu şirketten önce Hyperion Tech’de Gömülü Yazılım Mühendisi olarak çalışıyordum. FSO (Free Space Optic) adlı bir cihaz geliştiriyorduk. FSO cihazları temel olarak 4G ve 5G ağlarında kullanılan bir çeşit “router” dır. Bu cihaz, internet paketlerini lazer ışını aracılığıyla aktarır. Geliştirdiğimiz cihaz hem Linux çekirdek seviyesi (düşük seviye C) hem de Linux kullanıcı alanı seviyesi (C++) yazılımını içeriyor. Şu anda iç ve dış testler yapılıyor. Cihaz hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.(www.hyperiontechs.com)

Ayrıca Lifi(Light – Fidelity) tabanlı haberleşme cihazları için Mac(Medium Access Control) yazılımı geliştirdim. Bu Yazılım, IEEE tarafından yayınlanan 802.15.13 Optik Kablosuz Ağ Standardını kullanmaktadır. Slotted Aloha ve Rezervasyon Kanalı Erişim Mekanizmaları ile şebekeyi kontrol etmektedir. Bu standart Yazılımın analizi ve optimizasyonu hakkında bir konferans makalesi yayınladım. Ayrıca yüksek lisans tezim de bu konu ile ilgiliydi. Yüksek lisans yaparken teknik gelişim alanımla ilgili dersler aldım.

Daha önceki şirketlerde yazılım ekipleriyle çalıştım. Bu yüzden Jira ve Scrum gibi yazılımlar kullandım. Yazılım ekibiyle uyum içinde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Bu sayede yazılım tasarım kalıpları, C++ standartları ve program yazım kuralları hakkında bilgi sahibi oldum. Aynı zamanda daha önce çalıştığım firmalardan ve lisansüstü düzeyde aldığım derslerden yazılım güvenliği konusunda bilgi sahibiyim.

Neredeyse her şeyde güzellik ve çekicilik bulabilirim. Yaratıcı ve açık fikirli, yeni fikirler, deneyimler ve maceralar aramak için rahatlık bölgelerimin ötesine geçmekten korkmam. Bir şey hayal gücümü yakalayıp ilham verdiğinde, onu dinleyen herkesle paylaşmak istiyorum. Ve ben de diğer insanların fikir ve görüşlerini, bu düşünceler kendiminkinden çılgınca farklı olsa bile duymaya hevesliyim. Ayrıca söyleyecek şeylerle dolup taşıyorum ama aynı zamanda iyi bir dinleyici de olabilirim. Bu bana, özellikle sosyal veya hoş olmayan her türden insanla bile olumlu ve eğlenceli sohbetler yapmak için neredeyse eşsiz bir yetenek veriyor.

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır.