Merhaba,

Adım Yusuf Bülbül. Gömülü C / C ++ yazılımı geliştiriyorum. Bu alanda yaklaşık 5 yıllık tecrübem var. Şu anda “Hyperion Technologies” firmasında Yazılım Mühendisi olarak çalışıyorum. Burada FSO (Free Space Optic) adlı bir cihaz geliştiriyoruz. FSO cihazları temelde 4G ve 5G ağlarında kullanılan bir tür router dır. Bu router, internet paketlerini lazer  ile aktarır. Geliştirdiğimiz cihaz, hem Linux çekirdek seviyesi (düşük seviyeli C) hem de Linux kullanıcı alanı seviyesi (C ++) yazılımlar içermektedir. Cihazın İç ve dış mekan testleri şu anda yapılmaktadır. Cihaz hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sayfamızı ziyaret edin. (Www.hyperiontechs.com)

Ayrıca şu anda ürettiğimiz Lifi (Light – Fidelity) tabanlı iletişim cihazları için Mac (Medium Access Control) Yazılımı geliştiriyorum. Bu Yazılım, IEEE tarafından yayınlanan 802.15.13 Optik Kablosuz Ağ Standardını kullanmaktadır. Ve Slotlu Aloha ve dinamik slot tahsisi Kanalı Erişim Mekanizmaları ile ağı kontrol etmektedir. Yüksek lisans okuyorum ve ayrıca şirkette tam zamanlı çalışıyorum. Tezim, Mac Yazılım Uygulaması ve Mac Katmanının Performans Analizi hakkındadır. Ayrıca yüksek lisans yaparken teknik gelişim alanıma uygun dersler alıyorum. Önceki şirketlerde yazılım ekipleriyle çalıştım. Bu yüzden Jira ve Scrum gibi yazılımları kullandım. Yazılım ekibiyle uyum içinde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Bu sayede yazılım tasarım kalıpları, C ++ standartları ve program yazım kuralları hakkında bilgi sahibi oldum. Aynı zamanda daha önce çalıştığım firmalardan ve yüksek lisans düzeyinde aldığım derslerden yazılım güvenliği konusunda bilgi sahibi oluyorum. Çok sayıda exploit program yazdım.

Kariyerimle ilgili amacım, her yazılım geliştiricisine ilham verecek yazılımlar yazmak ve ayrıca C ++ dünyasını ileriye taşıyabileceğim bir konuma gelmektir. Ayrıca yaşam amacım her kültürü bilmek ve herkese sevgi dolu olmaktır. Hayatımın erdemine bu şekilde ulaşabileceğimi düşünüyorum. Bu nedenle farklı ülkelerde çalışmak ve farklı insanları tanımak istiyorum. Katkıda bulunmayı seviyorum ve hobi projelerimin kaynak kodunu her zaman github’da yayınlıyorum.

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır.